Press "Enter" to skip to content

Ilyen a tökéletes kódolvasó: válassz okosan!

Megvan az az élmény, amikor önkiszolgáló vásárlásnál magad “csippantod le” a kosaradban lévő árukat? Ha azon iparágakban dolgozol, ahol ez a praktikus kis eszköz minden nap használatos, valószínűleg semmi újdonságot nem jelentett az élmény – ha azonban nem, valószínűleg egy ilyen bevásárlás volt az első élményed a kódolvasó készülékek világában. Érdemes róla többet is tudni, hiszen sokoldalú eszközről beszélünk, amely már rengeteg iparágban bevált. Szeretnél többet is megtudni? Tarts velünk, olvasd el cikkünket!

Kódolvasó: hogyan válasszunk?

Vásárlás előtt a legtöbben azt a célt tűzzük, ki, hogy a pénzünkért cserébe a lehető legjobbat kapjuk – nem kivétel ez alól a vonalkód olvasó eszköz sem. De mégis mire mire figyeljünk, hogy biztosan elégedettek legyünk? Máris soroljuk.

Lényeges, hogy a kódolvasó 1D és 2D kódok leolvasására egyaránt képes legyen. Nagy hasznát fogjuk venni, ha USB és Bluetooth csatlakozásra is képes a készülék. Ha nem hétköznapi körülmények között dolgozunk, akkor pedig az extrákra is érdemes odafigyelni: ha például termelés vagy hűtőtárolás területén dolgozunk, extra strapabíró eszközt kell, hogy keressünk. Jó példa erre a vízálló burkolat.

Mindent a paraméterekről és a funkciókról

A vonalkód formájában, vagy 2D kód formájában tárolt információk rendkívül hasznos módjai az adattárolásnak – feltéve, ha tudjuk mivel dekódolni őket. Itt lép be a képbe a kódolvasó eszköz! Ez a készülék fényt bocsát ki, amely visszaverődik a kódról, ezt pedig be tudja olvasni az eszköz. Ez a folyamat azonban nem minden esetben ugyanolyan technológiával történik: ez alapján több különböző típust is megkülönböztethetünk. Ha a fényforrásból indulunk ki, a kódolvasó lehet diódás vagy lézeres. Ha pedig a számítógépes kommunikációt vesszük alapul, megkülönböztethetőek vezetékes és vezeték nélküli (a legtöbb esetben Bluetooth-os) eszközök. A kódolvasó készülékeket rengeteg, más-más területen tevékenykedő vállalat használja: fontos szerepet tölt be az irodában, az adminisztrációban, a kereskedelemben, és a raktározási nyilvántartásban is.